Skopec: rekapitulace proběhlé sezóny i předešlých let, novinky v klubu


Skopec: rekapitulace proběhlé sezóny i předešlých let, novinky v klubu

Dominik je chodícím motorem Tábor Foxes, neboť se podílí na organizačním i sportovním vedení klubu a stále je ještě aktivním hráčem.

Dominiku, jsi místopředseda, asistent trenéra, hráč.. upřímně, nehrabe Ti z toho?

Nebudu lhát, někdy je to náročnější, obzvlášť co se týče psychiky, ale rok od roku je to lepší. Ne proto, že bych si zvykl, ale v závislosti na hráčích, kteří uzavírají svou sportovní aktivitu a zapojují se do chodu klubu. Činnosti se tak už dělí mezi více osob a neleží to pouze na 2-3 lidech.

Jak bys zhodnotil právě proběhlou sezónu?

Sezónu jako celek nelze hodnotit příliš pozitivně, nepodařilo se nám vyhrát žádný zápas a poslední jsme nemohli odehrát kvůli nedostatku hráčů. Každopádně nějaká pozitiva by se našla, ve třech zápasech jsme byli k vítězství velmi blízko a kdyby se nám více dařilo ve special teamech, tak jsem přesvědčen, že bychom je vyhráli. Dalším pozitivem je, že se nám podařilo obehrát celkem mnoho nováčků z čehož bychom měli těžit v budoucích letech.

Co ty a tvoje sezóna? Spokojenost?

Se svými výkony úplně spokojen nejsem, od mých představ se dost lišily, o to víc se musím připravit na příští sezónu. Hlavně chci zapracovat na zdraví, neboť v průběhu sezóny jsem si obnovil zranění, které mě trápí už od minulého ročníku.

Každopádně bych chtěl poděkovat svým spoluhráčům za jejich výkony a obětavost, konkrétně naší offensive line, která mi kryla záda a zaslouží si velkou pochvalu, neboť od loňského roku se hodně zlepšila. Nemůžu opomenout ani naše RB’s a WR’s, kteří se s míčem vždy pokoušeli ukrojit co nejvíce yardů. Jmenovitě je třeba zmínit Michala Diviše, který mě v průběhu sezóny zastoupil na 2 zápasy a odvedl super výkony.

Jaké cíle či úkoly má vedení Foxes v plánu pro následující měsíce off-season?

Vzhledem k tomu, že současnému vedení končí funkční období letošním listopadem, tak se nebudu pouštět za tento horizont. Našim cílem bude dotáhnout neuzavřené projekty a každoroční úkoly, jako jsou nábory. Chceme co nejvíce usnadnit pozici novému vedení, obzvlášť co se týče těch náborů, které nesmíme podcenit. Jak jsem již zmínil, tak mnoho hráčů za poslední dva roky pověsilo kopačky na hřebík, takže bychom rádi zastavili tuto přílišnou fluktuaci v mužském kádru. Nábory ovšem budeme pořádat i do ženského týmu, neboť se nám sešlo cca 6-8 slečen, které už za sebou mají i první tréninky. Nemohu opomenout ani flag, se kterým se pokusíme v létě zúčastnit co největšího počtu „kulturních/sportovních akcí“.

Co se současnému vedení podařilo za jeho funkční období uskutečnit?

Když vynechám základní věci jako jsou nákupy dresů a týmového oblečení, se kterými panuje všeobecná spokojenost, tak bych zmínil vybavení. Investice do tréninkového vybavení a vybavení na zápasy, které bychom si bez našich partnerů nemohli pořídit, prvořadě bych zmínil město Tábor, Českou asociaci amerického fotbalu a našeho generálního partnera Poolor. Pokud bych měl zmínit jednu věc za všechny, tak to budou fotbalové branky, zajištěné právě firmou Poolor, které vytváří v návštěvnících našich zápasů wow efekt. Velkou potřebou, která se nám podařila naplnit, bylo získání trenérských licencích a s tím spojeného potřebného know-how.

Dominiku, budeš opět kandidovat do představenstva Foxes?

Listopad je ještě daleko, uvidíme.


Napsat komentář