O nás


Timeline

2015 – podzim – Parta středoškoláků se schází k prvním “tréninkům“ amerického fotbalu, následně kontaktují trenéra budějovických Hellboys Petra Soumara. Ten se těchto středoškoláků ujímá a společně se rozhodují na začátku následujícího roku uspořádat první náborový trénink.

2016 – Leden – Náborového tréninku se účastní na 30 zájemců, z kterých se následně stane jádro klubu Tábor Foxes, v té době stále bezejmenného…

2016 – Duben – Foxes získávají svoje jméno a 20 odvážlivců se připravuje na červencový turnaj, který pořádají Budweis Hellboys…

2016 – Červenec – Foxes na turnaji s názvem Peklo na písku získávají první zkušenosti s americkým fotbalem. Jedná se sice pouze o “odlehčenou“ podobu bez výstroje a jak název napovídá, turnaj se odehrál na písčitém povrchu.

2017 – Foxes píší prozatím nejdůležitější okamžiky své historie, neboť odehrají svojí úplně první sezónu. Před začátkem sezóny přestupuje do Foxes šestice hráčů z budějovických Hellboys, které si sebou přivedl trenér Soumar. Tato šestice společně s dalšími osmnácti hráči během premiérové sezóny získá spoustu zkušeností, ale hlavně respekt od svých soupeřů. V posledním zápase sezóny s teplickými Nordians velmi dlouho sahají dokonce po svém prvním vítězství. Tato touha sice naplněna nebyla, ale šance zvýšila jejich úsilí a vytrvalost dosáhnout v příští sezóně vítězství.

2018 – Během toto roku si Foxes odbyli řadu premiér. V únoru uspořádali turnaj WinterGames, na kterém se představila řada týmů amerického fotbalu, napříč výkonnostními úrovněmi v ČR. Na tento turnaj se v září navázalo dalším turnajem SummerGames. Během své druhé sezóny si Foxes připsali hned několik vítězství a do poslední chvíle bojovali o účast ve finále 4. ligy. Prohrou v posledním domácím zápase se však o tuto možnost připravili.