O nás


Timeline

2015 – podzim – Parta středoškoláků se schází k prvním “tréninkům“ amerického fotbalu, následně kontaktují trenéra budějovických Hellboys Petra Soumara. Ten se těchto středoškoláků ujímá a společně se rozhodují na začátku následujícího roku uspořádat první náborový trénink.

2016 – Leden – Náborového tréninku se účastní na 30 zájemců, z kterých se následně stane jádro klubu Tábor Foxes, v té době stále bezejmenného…

2016 – Duben – Foxes získávají svoje jméno a 20 odvážlivců se připravuje na červencový turnaj, který pořádají Budweis Hellboys…

2016 – Červenec – Foxes na turnaji s názvem Peklo na písku získávají první zkušenosti s americkým fotbalem. Jedná se sice pouze o “odlehčenou“ podobu bez výstroje a jak název napovídá, turnaj se odehrál na písčitém povrchu.

2016 – Listopad – Prvním předsedou Foxes se stává Jan Pospíchal a společně s ostatními členy představenstva činí kroky k přihlášení klubu do České asociace amerického fotbalu.

2017 – Foxes píší prozatím nejdůležitější okamžiky své historie, neboť odehrají svojí úplně první sezónu. Před začátkem sezóny přestupuje do Foxes šestice hráčů z budějovických Hellboys, které si sebou přivedl trenér Soumar. Tato šestice společně s dalšími osmnácti hráči během premiérové sezóny získá spoustu zkušeností, ale hlavně respekt od svých soupeřů. V posledním zápase sezóny s teplickými Nordians velmi dlouho sahají dokonce po svém prvním vítězství. Tato touha sice naplněna nebyla, ale šance zvýšila jejich úsilí a vytrvalost dosáhnout v příští sezóně vítězství.

2018 – Během toto roku si Foxes odbyli řadu premiér. V únoru uspořádali turnaj WinterGames, na kterém se představila řada týmů amerického fotbalu, napříč výkonnostními úrovněmi v ČR. Na tento turnaj se v září navázalo dalším turnajem SummerGames. Trenérské žezlo nad mužským týmem převzal, po Petru Soumarovi, Zdeněk Kusbach (který se v průběhu roku stává i předsedou klubu). Během své druhé sezóny si Foxes připsali hned několik vítězství a do poslední chvíle bojovali o účast ve finále 4. ligy. Prohrou v posledním domácím zápase se však o tuto možnost připravili.

2019 – Pod vedením Zdeňka Kusbacha absolvoval mužský tým, v rámci 4. ligy, 3. ročník na české scéně amerického fotbalu. Září opětovně patřilo turnaji SummerGames, jehož partnerem (a následně generálním partnerem celého týmu) se stala firma Poolor. Novým předsedou Foxes se stává Michal Němec.

2020 – Rok, který přinesl řadu změn do fungování Foxes. Mužský tým, který se v tomto roce nezúčastnil žádné soutěže pořádané ČAAF, přebírá Petr Tomíček a vytváří si svůj trenérský tým. Turnaj SummerGames se tentokrát odehrává v komornější atmosféře za účasti Hunters a Warriors.

2021 – První polovina roku byla ve znamení získání trenérských licencí (pro tackle i flag formu). Té druhé dominovala mužská soutěž, kdy Foxes soupeřili v rámci 2. ligy s týmy jako jsou Pilsen Patriots, Pardubice Stallions či Třinec Sharks.

2022 – Mužský tým se účastnil 3. ligy České asociace amerického fotbalu. Podzim opět patřil turnaji SummerGames, kterého se zúčastnili týmy Zlín Golems, Třinec Sharks a Lobsters. Předsedou klubu byl zvolen Dominik Skopec.

2023 – Významný rok pro mužský tým i celý klub, kdy si Foxes připsali historicky první výhru v 11 formě fotbalu. Vyjma toho si díky svým výsledkům zajistili semifinále proti Zlín Golems.